OBEC LADNÁ - oficiální web obce Ladná
Obecní úřad: Masarykova 119/60, 691 46 Ladná | tel.: 519 324 502 | info@obecladna.cz | kontakt

Rok na vsi 2009

LEDEN

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2009
pořadatel: Česká katolická charita ve spolupráci s Římskokatolickou církví Podivín a Obcí Ladná. Pochůzky se zúčastnily děti pod dohledem vedoucích a členové občanského sdružení Chasa Ladná. Mezi občany Ladné byla vybrána částka 31.634,-Kč.

KROJOVÝ PLES
pořadatel: Občanské sdružení Chasa Ladná, předtančení Českou besedou, hrála DH Zlaťulka

DUBEN

VÝSTAVA OBRAZŮ LIBORA VYMYSLICKÉHO
Pořadatel: Libor Vymyslický; výstava obrazů ladenského rodáka v Pohostinství U kapličky. Vystoupilo Slovácké sdružení Ladná Lanštorfčané, na programu byla dále ochutnávka moravských a francouzských vín a předání daru-obrazu p.Cibulkové z Nadace Ledňáček.

VELIKONOČNÍ DÍLNA
Pořadatel: ZŠ a MŠ Ladná, výroba velikonočních dekorací, pletení žil, ochutnávka pomazánek a kopřivové polévky, které nachystaly kuchařky ze školní jídelny.

DEN ZEMĚ
Pořadatel: ZŠ a MŠ Ladná, školáci napsali vzkaz pro Zemi a vyjádřili v nich přání, aby se k ní lidé chovali lépe a vzkazy umístili na lípu před budovou školy. Děti ze školky šly na vycházku do okolí obce.


PÁLENÍ ČARODĚJNIC
Pořadatel: ZŠ a MŠ Ladná, tradiční pálení čarodějnic s hrami a soutěžemi a a táborákem pro děti a dospělé. Odvážné děti přespaly ve školce.

Výstava L.Vymyslický 1
Výstava L.Vymyslický 1
Výstava L.Vymyslický 3
Výstava L.Vymyslický 3
Výstava L.Vymyslický 4
Výstava L.Vymyslický 4

KVĚTEN

FOTBALOVÝ ZÁPAS
Pořadatel: Pohostinství U Parku. Mistrovský zápas mezi FC Notor a Chasou Ladná. 

ČERVEN

DĚTSKÝ DEN
Pořadatel: Pohostinství U Parku a Sbor dobrovolných hasičů Ladná. Na programu byl skákací hrad, soutěže pro děti a večerní zábava.

PŘEDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ VE ŠKOLE
Vysvědčení z ladenské malotřídky dostalo 19 dětí.

OSLAVA 140.VÝROČÍ OTEVŘENÍ ŠKOLY
Pořadatel: ZŠ Ladná a Obec Ladná. Oslava k 140.výročí otevření budovy školy. V programu vystoupili současní i bývalí žáci školy, mj. Jan Čápek nebo členové Slováckého sdružení Lanštorfčané. Pro návštěvníky bylo nachystáno občerstvení, výstava z historie školy a almanach školy. Na večerní zábavě vystoupila country skupina PROTO a DJ Ital.

Oslava výročí ZŠ 1
Oslava výročí ZŠ 1
Oslava výročí ZŠ 2
Oslava výročí ZŠ 2
Oslava výročí ZŠ 3
Oslava výročí ZŠ 3

ZÁŘÍ

SVĚCENÍ POKLONY SV. ANNY
Svěcení proběhlo při příležitosti generální opravy této památky a vzešlo z iniciativy místních věřících. 

PŘEDHODOVNÍ ZPÍVÁNÍ POD MÁJÚ
Pořadatelem bylo Slovácké sdružení Lanštorfčané za finanční podpory obce Ladná. Kromě domácího mužského sboru se představily sbory z Mutěnic, Pohořelic a Velkých Pavlovic.

TRADIČNÍ KROJOVÉ HODY A HODKY
Pořadatelem akce bylo Občanské sdružení Chasa Ladná za finanční podpory obce Ladná. Hrála DH Zlaťulka, stárky byli Radim Uher a Matěj Pospiš.

Hody 2009 1
Hody 2009 1
Hody 2009 2
Hody 2009 2
Hody 2009 3
Hody 2009 3
Hody 2009 4
Hody 2009 4
hody 2009 5
hody 2009 5

ŘÍJEN

TÝDEN KNIHOVEN
pořadatel: Místní knihovna Ladná
Místní knihovna Ladná se i v tomto roce přidala k celostátní akci Týden knihoven 2009. Letošní motto znělo „Knihovna mého srdce“ v návaznosti na celostátní anketu s názvem Kniha mého srdce. Pro děti byl připraven kvíz ze znalostí z literatury a také si mohly si vyrobit záložky do knížek. Většina z nich se pak zúčastnila výtvarné soutěže na téma „Malujeme oblíbeného knižního hrdinu“. 

DÝŇOVÁ SLAVNOST
ZŠ a MŠ Ladná připravila pro děti i dospělé tradiční dýňovou slavnost, na které nechyběly k ochutnání pochutiny z dýní, táborák a výroba dýňové výzdoby. Děti z mateřské školky si na závěr vyzdobily prostranství před školkou.

ZÁJEZD NA DIVADLO DO BOLERADIC
28.října 2009 zorganizoval Obecní úřad pro zájemce z řad občanů zájezd na divadelní představení. Divadelní spolek Boleradice předvedl svou úspěšnou hru Cikánský baron.

LISTOPAD

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD
V rámci Dýňobraní, které pořádala Základní škola a Mateřská škola Ladná se konal lampionový průvod, na kterém se sešlo velké množství dětí, které spolu s rodiči absolvovali průvod po obci.

PROSINEC

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
Pořadatelem akce bylo Sdružení občanů Ladné, které za pomoci sponzorů připravilo balíčky pro děti a svařák pro dospělé. Na úvod vystoupil se svým vystoupením flétnový kroužek z místní školy a se zpěvem koled Slovácké sdružení Lanštorfčané.

KONCERT DĚTÍ V KOSTELE V LADNÉ
Na závěr roku si děti pro své rodiče připravily pásmo koled, básniček a říkadel a vystoupily s ním v místním kostele.

RYBOVA VÁNOČNÍ MŠE V KOSTELE
Obec Ladná uspořádala koncert, na kterém členové Slovácké¬ho krůžku Charvatčané předvedli výborným výkonem Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jana Jakuba Ryby. Zpěváky dopro¬vázel patnáctičlenný orchestr pod vedením dirigenta Františka Macinky.

VÁNOČNÍ VÝZDOBA U DOMU PANA VAŠKOVIČE
Tradiční výzdobu domu pana Vaškoviče přicházeli obdivovat místní občané i přespolní návštěvníci.

Rybova mše 1
Rybova mše 1
Rybova mše 2
Rybova mše 2
Rybova mše 3
Rybova mše 3
Nahoru
Obecní úřad: Masarykova 119/60, 691 46 Ladná | tel.: 519 324 502 | info@obecladna.cz | vytvořeno firmou TimeTree | Statistika návštěvnosti