OBEC LADNÁ - oficiální web obce Ladná
Obecní úřad: Masarykova 119/60, 691 46 Ladná | tel.: 519 324 502 | info@obecladna.cz | kontakt

Rok na vsi 2011

LEDEN

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

V letošním roce se v naší obci již pojedenácté konala Tříkrálová sbírka, kterou uspořádala Oblastní charita Břeclav, Místní charita Ladná a Obecní úřad Ladná. Děkujeme všem, kteří se na koledování podíleli a všem, kteří přispěli. Letošní sbírka v Ladné vynesla 31.041,-Kč a 5,-Euro.

ÚNOR

ZABIJAČKA A FAŠANKOVÉ VESELÍ V sobotu 26.února se konalo fašankové veselí, kterou zahájila zabíjačka u obecního úřadu. Odpoledne se obcí vydal průvod masek, členů chasy a Slováckého sdružení Lanštorfčané, ke kterým se přidalo mnoho občanů. Průvod doprovázela cimbálová muzika Notečka z Poštorné.

Fašank 2011 1
Fašank 2011 1
Fašank 2011 2
Fašank 2011 2
Fašank 2011 3
Fašank 2011 3

KVĚTEN

DEN PRO LADNOU

Pořadatelem akce byla obec Ladná ve spolupráci s místními spolky a sdruženími. Akce začala mší svatou u kaple sv.Michala, která se konala při příležitosti její opravy. U školy vystoupili členové Slováckého sdružení Lanštorfčané a hosté z Moravského Žižkova. Zájemci si dále mohli prohlédnout výstavu „Jak jsme se vdávaly a ženili“, soutěžit s hasiči nebo fotbalisty nebo vystoupat na kostelní věž.

Den pro Ladnou 2011 1
Den pro Ladnou 2011 2
Den pro Ladnou 2011 3

ČERVEN

GULÁŠ CUP

Akci uspořádalo Pohostinství U Parku-manželé Čulenovi. Soutěže ve vaření guláše se zúčastnilo 8 ladenských týmů, zúčastnilo se více než 500 návštěvníků a snědlo téměř 700 porcí guláše. Vítězství si odnesl tým Slováckého sdružení Lanštorfčané.


SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ HASIČSKÉ ZBROJNICE

V sobotu 18.června se konalo slavnostní otevření zrekonstruované hasičské zbrojnice. Pro veřejnost uspořádali členové Sboru dobrovolných hasičů prohlídku zbrojnice a výstavu z historie SDH. Akce byla zahájena vysvěcením zbrojnice, které vykonal Mgr.Pavel Křivý. 

ČERVENEC

MENŠÍKOVA 11

V utkání Menšíkovy „11“ hraném na hřišti TJ Sokol proti místnímu FC Notor Ladná bylo k vidění spousta branek. Za 90 minut hry padlo rekordních 14 branek a zápas skončil spravedlivou remízou 7:7.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ DON QUIJOTE DE LA MANCHA

9. července mohli občané v parku Rasovna shlédnout jedno z nejhranějších evropských pouličních představení, se kterým vystoupilo Divadlo klauniky z Brna. Do průběhu představení byli zapojeni i ladenští občané.

BOS FEST

Pohostinství U Parku zorganizovalo hudební festival, na kterém se představily skupiny Flash Band, The Teachers, Jan Čápek a Robie Williams Revival a jako hlavní host večera slovenská skupina Desmod. Více než 800 diváků odcházelo z koncertu velmi spokojeno.

SRPEN

LETNÍ KINO

Obec Ladná uspořádala tři představení letního kina v parku Rasovna, se kterými přijel Kinematograf bratří Čadíků. Jednalo se o zkušební ročník, tři představení (Piráti z Karibiku, Občanský průkaz a V peřině) navštívilo přes tři sta diváků.


CHARITNÍ SBÍRKA V KOSTELE

Pořadatel: Místní farní charita, p.Ludmila Střelská
V srpnu proběhla v kostele tradiční  sbírka oblečení. Občané darovali oblečení, deky, obuv v 66 krabicích a 97 pytlích, na odvoz pak 1050,-Kč.

ZÁŘÍ

ZELŇAČKA CUP   Soutěž 8 ladenských týmů ve vaření zelňačky uspořádalo Pohostinství U Parku. Vítězství získal zaslouženě tým tenistů, na druhém místě skončily „Ženy v pokušení“ a na třetím tým dobrovolných hasičů. Ve večerních hodinách zabavily návštěvníky skupiny Alex Band a ALL X.

PŘEDHODOVNÍ ZPÍVÁNÍ    V sobotu 17.9.2010 se konalo již 13.předhodovní zpívání, velký úspěch u diváků zaznamenalo vystoupení taneční skupiny Pohárek z Týnce a letošního stárka Podluží Martina Kobzíka, dále se představily mužské sbory z Žabčin a Šardic. O doprovod se postarala CM J.Severina.

TRADIČNÍ HODY A HODKY   Tradiční krojové hody a hodky se konaly v parku Rasovna. K tanci a poslechu hrála dechová hudba Skaličané. Akci uspořádalo občanské sdružení Chasa Ladná, stárky byli Radim a Michal Uhrovi.

Hody 2011 1
Hody 2011 2
Hody 2011 3

ŘÍJEN

DRAKIÁDA
Pořadatel: Základní škola a mateřská škola Ladná
1.října se konala na místním fotbalovém hřišti drakiáda. Letos dětem vyšlo počasí a na obloze létaly desítky draků.Všechny děti byly za účast odměněny diplomem a sladkostmi. Na závěr se konal tradiční táborák.Drakiáda 2011 1
Drakiáda 2011 2
Drakiáda 2011 3
Drakiáda 2011 4

PROSINEC

5.prosince 2011
Mikulášská nadílka a rozsvěcení vánočního stromu
pořádá: Sdružení občanů Ladné
místo konání: prostranství u kostela

17.prosince 2011
Vánoční koncert v kostele
pořádá: ZŠ a MŠ Ladná, obec Ladná
místo konání: kostel sv. Archanděla Michaela
Nahoru
Obecní úřad: Masarykova 119/60, 691 46 Ladná | tel.: 519 324 502 | info@obecladna.cz | vytvořeno firmou TimeTree | Statistika návštěvnosti