OBEC LADNÁ - oficiální web obce Ladná
Obecní úřad: Masarykova 119/60, 691 46 Ladná | tel.: 519 324 502 | info@obecladna.cz | kontakt

Rok na vsi 2012

LEDEN

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

V letošním roce se konala dvanáctá Tříkrálová sbírka, kterou uspořádala Oblastní charita Břeclav, Farní charita Ladná a Obecní úřad Ladná. Děkujeme všem, kteří se na koledování podíleli a všem, kteří přispěli. Letošní sbírka v Ladné vynesla 30 132,-Kč.

ÚNOR

FAŠANKOVÉ VESELÍ

Od ranních hodin probíhala u obecního úřadu zabíjačka, na kterou od 13.hod. navazoval fašankový průvod obcí. Průvod masek, chasu, členy Slováckého sdružení doprovázela CM Notečka. Průvod se zastavil na pěti zastávkách u občanů – tzv. hospodářů, kteří pro účastníky připravili občerstvení.

Fašank 2012 1
Fašank 2012 2
Fašank 2012 3
Fašank 2012 4

DUBEN

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V parku Rasovna uspořádala základní škola pálení čarodějnic. Pro děti z obce byly připraveny soutěže, hry a táborák s opékáním špekáčků.

KVĚTEN

FOCENÍ DO KNIHY O KROJÍCH NA PODLUŽÍ

Občané všech generací se v sobotu 6. května 2012 zúčastnili focení do připravované publikace o krojích v regionu Podluží. Fotilo se u Jazérka, v kostele, u kaple sv. Michala a v domku p. Zálešákové.

Focení do knihy 1
Focení do knihy 2
Focení do knihy 3
Focení do knihy 4
Focení do knihy 5

ČERVEN

GULÁŠ CUP

Třetí ročník soutěže ve vaření gulášů uspořádalo Pohostinství U Parku. Tentokrát se soutěže zúčastnilo sedm týmů, vítězem se stal tým tenistů. Akci ukončila večerní zábava se skupinou Ex Offo.

 

LETNÍ KINO

Obec Ladná uspořádala druhý ročník letního kina v parku Rasovna. Filmy promítal Kinematograf bratří Čadíků. Čtyři filmy (Probudím se včera, Saxána a Lexikon kouzel, Muži v naději a Alois Nebel) shlédlo přibližně 300 diváků.

Guláš cup 2012 1
Guláš cup 2012 2
Guláš cup 2012 3
Guláš cup 2012 4

SRPEN

FOTBALOVÝ TURNAJ ULIC

První ročník fotbalového turnaje ulic se konal na hřišti TJ Sokol. Turnaje se zúčastnilo osm uličních týmů, složených z hráčů všech generací. Vítězem turnaje se stala ulice Lipová. Pro zábavu dětí byl připraven skákací hrad a celá akce skončila večerní taneční zábavou.

 

Fotbalový turnaj ulic 1
Fotbalový turnaj ulic 2
Fotbalový turnaj ulic 3
Fotbalový turnaj ulic 4

ZÁŘÍ

ZELŇAČKA CUP

Soutěž pěti ladenských týmů ve vaření zelňačky uspořádalo Pohostinství U Parku. I přes nepříliš příznivé počasí všem návštěvníkům akce chutnalo. Vítězství tentokrát získala zelňačka týmu „Ženy v pokušení“.

 

PŘEDHODOVNÍ ZPÍVÁNÍ

V pátek 21.9.2012 se v parku Rasovna představili členové Slováckého sdružení Lanštorfčané, mužské sbory z Prušánek a Vnorov a dále folklorní soubor Svéráz. Hostem pořadu byl také zpěvák Vojtěch Račický z Dolních Bojanovic.

 

HODY

Potřetí se konaly hody v parku Rasovna. K poslechu a tanci hrály dechové hudby Zlaťulka a Skaličané. Program hodků byl poprvé obohacen o dražbu máje.

ŘÍJEN

KONCERT VIRTUOSI DI MIKULOV

Farnost Podivín uspořádala v kostele sv. Archanděla Michaela koncert sboru Virtuosi di Mikulov.

PROSINEC

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

K tradiční nadílce s příjezdem Mikuláše a andělů na voze byl tentokrát připojen prodej vánočních přáníček od dětí ze základní školy ve prospěch léčby autismu Evy Bartošové z Ladné.

Obecní úřad: Masarykova 119/60, 691 46 Ladná | tel.: 519 324 502 | info@obecladna.cz | vytvořeno firmou TimeTree | Statistika návštěvnosti