Obec Ladná

Památky

BOŽÍ MUKA

Čtyřboká boží muka stojí u nadjezdu poblíž železniční zastávky. Patka čtvercového půdorysu je několikrát odstupňovaná a ukončená soklovou římsou.

BOŽÍ MUKA

KAPLE SV. MICHALA

Obdélná stavba se čtyřbokou zvonicí v závěru. Antikizující průčelí se vyznačujeme charakteristickými znaky klasicistní architektury.

Kaple sv.Michala

KOSTEL SV. ARCHANDĚLA MICHAELA

Kostel sv. Archanděla Michaela v Ladné představuje ojedinělé a nezaměnitelné dílo charakteristické pro dobu panování Jana II. z Lichtenštějna.

Kostel sv. Archanděla Michaela

KŘÍŽ NA HŘBITOVĚ

Kříž s nápisem „ Já jsem vzříšení i život, kdo věří ve mne, byť také umřel, živ bude“.
Věnováno Obcí Lanštorfskou v roce 1905.

KŘÍŽ NA HŘBITOVĚ

KŘÍŽ NA UL. MASARYKOVA

Kříž z roku 1874, „založen od Marianny, vdovy po Jakubu Luckým“.

KŘÍŽ NA UL. MASARYKOVA

KŘÍŽ NA UL. SVOBODY

Kříž na ul. Svobody byl zbudován v roce 1899 nákladem Václava a Antonie Michlovských. Na přední straně je nápis: "Pochválen buď Ježíš Kristus Kříž Krista buď chlouba naše".

KŘÍŽ NA UL. SVOBODY

KŘÍŽ U KOSTELA

Kříž u kostela

KŘÍŽ U NÁDRAŽÍ

Kříž u nádraží

KŘÍŽ U ŠUTRÁKU

Litinový kříž s novogotickými prvky a soklem s betonovou deskou nechala postavit Františka Urbanová v roce 1890.

Kříž u Šutráku

MISIJNÍ KŘÍŽ

Misijní kříž z roku 2013

MISIJNÍ KŘÍŽ 1

POKLONA SV. ANNY

Dle dedikace na zadní straně stavby nechal vystavět Jiří Lucký v roce 1894 na památku svých dvou manželek.

POKLONA SV. ANNY

POKLONA SV. VENDELÍNA

Poklona sv. Vendelína stojí v parčíku na křižovatce u místa zvaného Rasovna. Drobná stavba půlkruhového půdorysu s odstupňovaným soklem je přístupná dvěma stupni.

Poklona sv. Vendelína

POMNÍK NA PAMĚŤ PADLÝCH A ZEMŘELÝCH V 1. SVĚTOVÉ VÁLCE

První popud k vybudování pomníku vzešel od místního sboru dobrovolných hasičů, kteří věnovali výtěžek z divadelního představení. Obecní rada vybrala návrh sochaře p. Petra z Kyjova, „jelikož nejlépe vyjadřoval myšlenku našeho státního národního osvobození“.

POMNÍK NA PAMĚŤ PADLÝCH A ZEMŘELÝCH V 1. SVĚTOVÉ VÁLCE

SOCHA SV. JANA

Socha sv. Jana na konci ul. Masarykova z roku 1861, s nápisem: „Svatý Jene Nepomucký, budiž ochránce naší Obce Lanštorfskej a přimlouvej se za nás u Krista Ježíše".
post. r. 1861- obnov. r. 1973“

SOCHA SV. JANA

SOCHA SV. VÁCLAVA

Socha sv. Václava v kostelní zahradě.

sv. Václav

polojasno 15 °C 2 °C